TSK "ROŚ" PISZ

Wystartowała jubileuszowa edycja Piskiej Ligii Koszykówki

W niedzielę 23 lutego 2020 r. rozpoczęła się jubileuszowa XXV edycja Piskiej Ligi Koszykówki i XV Memoriał "Świdra" i            "Cinka". W tegorocznych rozgrywkach, które odbywają się w ramach 25-lecia Towarzystwa Sportowego Koszykówki "Roś" Pisz, biorą udział cztery zespoły: Absolwenci Pisz (obrońcy tytułu z poprzedniego roku), Perkoz Ruciane Nida, Jeziorowcy Pisz i reprezentanci "Starego Ogólniaka".

Niedzielne zmagania rozpoczął mecz pomiędzy reprezentacją "Starego Ogólniaka" Pisz a Jeziorowcami Pisz. Pierwsze minuty meczu to wzajemne badanie się przez obie drużyny . Już w pierwszej kwarcie zarysowała się jednak minimalna przewaga Jeziorowców. Koszykarze Starego Ogólniaka, choć młodsi, momentami dorównywali swoim starszym przeciwnikom w walce pod koszami. Ostatecznie starcie zakończyło się zwycięstwem Jeziorowców 90:66. W zwycięskiej drużynie najwięcej punktów zdobyli: Artur Klimowicz -16, Dawid Listowski -15,  Marek Pomichowski -13, Bartek Żuliński -13 i Krzysztof Zajkowski - 12. W zespole Starego Ogólniaka najlepiej punktowali: Aleksander Rutkowski -22 i Konrad Wojtowicz -15.

Stary Ogólniak Pisz - Jeziorowcy Pisz 66:90 (14:17, 17:31, 21:17, 14:25)

MVP meczu: Dawid Listowski (Jeziorowcy Pisz)

Stary Ogólniak: A. Rutkowski (22 pkt., 1x3), K. Wojtowicz (15 pkt.), A. Małecki (8 pkt.), B. Kucisz (7 pkt.), J. Lebiedziński (6 pkt., 1x3), K. Kwiatkowski (4 pkt.), W. Szymborski (2 pkt..), P. Wróblewski (2 pkt.), K. Karwowski, J. Uliszewski.

Jeziorowcy: A. Klimowicz (16 pkt.), D. Listowski (15 pkt., 3x3), M. Pomichowski (13 pkt.), B. Żuliński (13 pkt., 3x3), K. Zajkowski (12 pkt, 2x3), Szymon Milewski (6 pkt.), J. Duda (6 pkt.), R. Czarnecki (4 pkt.), M. Gentek (4 pkt.), P. Pomichowski (1 pkt.).

W drugim meczu w ramach XV Memoriału „Świdra” i „Cinka” spotkały się zespoły Absolwentów Pisz i Perkoza Ruciane-Nida. Doświadczeni koszykarze z Pisza od pierwszych minut przeważali na parkiecie wygrywając pierwszą kwartę różnicą 18 punktów. Kolejne dwie kwarty to systematyczne powiększanie przewagi przez Absolwentów. W czwartej odsłonie meczu zespół gości postawił się rywalom i zdołał zremisować tą część meczu 28:28. Mecz zakończył się znaczną wygraną Absolwentów 125:75. W zespole Absolwentów najwięcej punktów rzucili: Mateusz Bessman - 37, Karol Święconek -36, Krystian Wiśniewski -12 , Tomasz Kakowski i Hubert Czyż - obaj po 10. W drużynie Perkoza najlepiej do kosza trafiali: Cezary Stanisławajtys -20, Jacek Zieliński -17, Piotr Pieklik -15 i Michał Banach -13.

Perkoz Ruciane Nida - Absolwenci Pisz 75:125 (14:32, 17:34, 16:31: 28:28)

MVP meczu: Karol Święconek (Absolwenci Pisz)

Perkoz: C. Stanisławajtys (20 pkt.), J. Zieliński (17 pkt., 1x3), P. Pieklik (15 pkt, 4x3), M. Banach (13 pkt., 3x3), Ł. Braca (6 pkt.), Sz. Lis (2 pkt.), Z. Stanisławajtys (2 pkt.), P. Grzyb, C. Zuzelski.

Absolwenci: M. Bessman (37 pkt., 3x3), K. Święconek (36 pkt., 1x3), K. Wiśniewski (12 pkt.), H. Czyż. (10 pkt., 2x3), T. Kakowski (10 pkt., 2x3), A. Grabowski (6 pkt.), B. Matysiak (6 pkt.), G. Paulin (4 pkt.), M. Rutkowski (4 pkt.).

II kolejka spotkań rozegrana zostanie 1 marca (niedziela) 2020 r. O godz. 12.00 spotkają się Jeziorowcy Pisz – Perkoz Ruciane-Nida, o godz. 13.45 Stary Ogólniak – Absolwenci Pisz. Mecze odbywają się w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 przy ul. Lipowej 15 (obok basenu). Wstęp wolny. Zapraszamy.

Zdjęcia: pisz.wm.pl