TSK "ROŚ" PISZ

Bardzo udana sobota dla drużyn TSK Roś Pisz!!!

W sobotę 23 lutego zarówno młodzicy jak i kadeci naszego klubu rozegrali mecze ligowe u siebie. Pierwsi na boisko wybiegli kadeci, których rywalem była Polonia Pasłęk. Początek meczu przebiegał pod dyktando naszych zawodników, którzy po pierwszej kwarcie objęli prowadzenie 22:10. Niestety w drugiej kwarcie to rywale zagrali z większą skutecznością. Zawodnicy Rosia popełniali sporo błędów i  nasi sobotni  przeciwnicy zbliżyli się niebezpiecznie na dwa punkty. Na szczęście końcówkę tej części spotkania wygraliśmy 12:2 i do przerwy na tablicy widniał wynik 45:33 dla TSK. Kolejne minuty meczu to powiększanie przewagi przez nasz zespół. Ostatecznie wygraliśmy 89:62, a w naszych szeregach najwięcej punktowali: Łukasz Bessman (23 pkt.), Maciej Milewski i Aleksander Rutkowski (obaj po 15 pkt.) oraz Maksymilian Turski (10 pkt.). Brawo trener Zbigniew Wykowski, brawo zawodnicy, brawo kibice !!!

Po meczu kadetów na boisko sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Piszu wybiegli młodzicy TSK Roś Pisz i niepokonani w lidze zawodnicy Juniora Basket Club Olsztyn. Mecz miał bardzo zacięty przebieg. Prowadzenie jednej z drużyn zmieniało się  aż dwunastokrotnie. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu na tablicy widniał wynik 52:51 dla gości. Wtedy dobrą skutecznością wykazał się Wojciech Milewski, który zdobył 4 punkty i po końcowej syrenie to zawodnicy Rosia cieszyli się z wygranej 55:52. Dla TSK najwięcej punktów zdobyli: Maksymilian Turski (19 pkt.), Wojciech Milewski (13 pkt.) i Robert Stypiński (12 pkt.). Gratulacje dla trenera Karola Święconka i całej drużyny. Walczyliście jak lwy, były łzy, kontuzje, ale na koniec wielka radość! Serdeczne podziękowania dla kibiców, którzy głośno dopingowali naszych zawodników i zagrzewali ich do jeszcze lepszej gry.

TSK Roś Pisz - Polonia Pasłęk  89:62 (22:10, 23:23, 22:14, 22:15)

Roś: Łukasz Bessman (23 pkt., 3x3), Maciej Milewski (15 pkt., 1x3), Aleksander Rutkowski (15 pkt.), Maksymilian Turski (10 pkt.), Tymoteusz Tański (9 pkt., 1x3), Jakub Piotrowski (6 pkt.), Piotr Wróblewski (5 pkt.), Konrad Wojtowicz (4 pkt.), Robert Stypiński (2 pkt.).

TSK Roś Pisz - Junior Basket Club Olsztyn  55:52 (15:12, 11:14, 11:14, 18:12)

TSK: Maksymilian Turski (19 pkt., 1x3), Wojciech Milewski (13 pkt.), Robert Stypiński (12 pkt., 2x3), Jakub Gołębiowski (5 pkt.), Aleksander Padiasek (4 pkt.), Miłosz Kamiński (2 pkt.), Nikodem Grek, Filip Kamiński, Krystian Krom, Mikołaj Kubasow, Filip Kurpiewski.

 

Zarząd TSK Roś Pisz składa serdeczne podziękowania Firmie ANGITIA MED REHABILITACJA za wsparcie i opiekę fizjoterapeutyczną nad zawodnikami naszego klubu. Z pomocy terapeutycznej w Klinice ANTIGIA MED korzysta wielu koszykarzy TSK Roś Pisz. Terapeuci ANTIGIA MED dokonują rzeczy wydawałoby się niemożliwych, w krótkim czasie przywracając pełną sprawność zawodnikom naszego klubu.

Więcej informacji o ANTIGIA MEDhttp://angitia.pl/angitia-med

dodano 2019-02-24