TSK "ROŚ" PISZ

Sobota nie dla nas, ale za to niedziela... Trzecie miejsce młodzików TSK Roś Pisz na turnieju X Sokół Cup!!!

Dla młodzików TSK Roś Pisz, biorących udział w X Sokół Cup w Działdowie, sobota nie była udanym dniem. W pierwszym meczu ulegliśmy drużynie SPK Białystok 25:34. Rywal górował zdecydowanie warunkami fizycznymi. W meczu z SPK najwięcej punktów zdobyli: Nikodem Grek (8) i Wojtek Milewski (7). W drugim sobotnim meczu nasz zespół zmierzył się z UKS Nenufar 5 Ełk. Przeciwnik okazał się zdecydowanie lepszy i na tą chwilę jeszcze poza naszym zasięgiem. Przegraliśmy 25:53. W meczu z Nenufarem najwięcej punktowali: Wojtek Milewski (10) i Kuba Gołębiowski (8). Aby zająć trzecie miejsce w turnieju nasz zespół musiał wygrać oba niedzielne mecze. W pierwszym rywalem był UKS Orkan Zambrów. Po bardzo dobrej grze wygraliśmy 53:27. W tym meczu wyróżnili się: Kuba Gołębiowski (14 pkt.) i Nikodem Grek (12 pkt.). Ostatni mecz w turnieju miał zadecydować kto zdobędzie brązowy medal na X Sokół Cup. Na przeciwko zawodników Rosia wybiegli gospodarze - UKS Sokół Działdowo. Pierwsze dwie kwarty wyrównane, do przerwy prowadziliśmy tylko 15:12. Po przerwie dominował już tylko jeden zespół - "Jeziorowcy" z Pisza. Drugą połowę wygraliśmy 29:10 i to nasz zespół po końcowej syrenie cieszył się ze zwycięstwa i III miejsca w turnieju. Kapitalny mecz rozegrał Wojtek Milewski, który zdobył 22 punkty, czyli tyle samo co cały zespół naszych przeciwników. Brawo chłopcy, brawo trener Karol Święconek, brawo kibice ("Najlepsi kibice - to Wy rodzice")!!!!

Nikodem Grek najlepszym obrońcą turnieju.

Wojciech Milewski w najlepszej piątce turnieju ALL-STARS

Jakub Gołębiowski najlepszym zawodnikiem w drużynie TSK Roś Pisz

Miłosz Kamiński z wyróżnieniem trenera

Dawid Piwowarski najmłodszym zawodnikiem turnieju

Brązowa drużyna TSK Roś Pisz. Stoją od lewej: Aleksander Padiasek, Jakub Gołębiowski, Wojciech Milewski, Wiktor Jabłoński,

Miłosz Kamiński, Dawid Piwowarski, Tobiasz Samul, Krystian Krom, Filip Kurpiewski i trener Karol Święconek.

Klęczą od lewej: Justin Siwik, Michał Siej, Filip Kamiński, Nikodem Grek i Wiktor Wiśniewski.

TSK Roś Pisz - SPK Białystok  25:34 (1:9, 0:10, 9:9, 15:6)

TSK: Nikodem Grek (8 pkt.), Wojciech Milewski (7 pkt.), Wiktor Wiśniewski (5 pkt., 1x3), Jakub Gołębiowski (2 pkt.), Filip Kamiński (2 pkt.), Filip Kurpiewski (1 pkt.), Wiktor Jabłoński, Miłosz Kamiński, Krystian Krom, Aleksander Padiasek, Dawid Piwowarski, Tobiasz Samul, Michał Siej, Justin Siwik.

TSK Roś Pisz - UKS Nenufar Ełk  25:53 (0:16, 7:15, 3:14, 15:8)

Roś: Wojciech Milewski (10 pkt.), Jakub Gołębiowski (8 pkt.), Nikodem Grek (2 pkt.), Filip Kamiński (2 pkt.), Filip Kurpiewski (2 pkt.), Wiktor Jabłoński (1 pkt.), Miłosz Kamiński, Krystian Krom, Aleksander Padiasek, Dawid Piwowarski, Tobiasz Samul, Michał Siej, Justin Siwik, Wiktor Wiśniewski.

TSK Roś Pisz - UKS Orkan Zambrów 53:27 (14:4, 12:6, 16:11, 11:6)

TSK: Jakub Gołębiewski (14 pkt.), Nikodem Grek (12 pkt.), Filip Kamiński (8 pkt.) Wojciech Milewski (6 pkt.), Miłosz Kamiński (5 pkt., 1x3), Wiktor Wiśniewski (4 pkt.), Justin Siwik (3 pkt.), Wiktor Jabłoński (1 pkt.), Krystian Krom, Filip Kurpiewski, Aleksander Padiasek, Dawid Piwowarski, Tobiasz Samul, Michał Siej.

TSK Roś Pisz - UKS Sokół Działdowo 44:22 (12:8, 3:4, 13:6, 16:4)

TSK: Wojciech Milewski (22 pkt., 1x3), Nikodem Grek (8 pkt.), Miłosz Kamiński (8 pkt.), Jakub Gołębiowski (3 pkt.), Filip Kamiński (3 pkt.), Wiktor Jabłoński, Krystian Krom, Filip Kurpiewski, Aleksander Padiasek, Dawid Piwowarski, Tobiasz Samul, Michał Siej, Justin Siwik, Wiktor Wiśniewski.