TSK "ROŚ" PISZ

Robert Stypiński i Maksymilian Turski w kadrze wojewódzkiej Warmii i Mazur !

Miło jest nam donieść, że dwaj koszykarze TSK Roś Pisz Robert Stypiński i Maksymilian Turski zostali powołani do kadry wojewódzkiej U14, która w dniach 2-4 listopada w Człuchowie uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dywizji B. Kadra z Warmii i Mazur pokazała się z bardzo dobrej strony zajmując 3-4 miejsce (meczu o 3 miejsce nie rozgrywano). Reprezentanci Rosia należeli do najlepszych zawodników w drużynie.

Maksymilian Turski (nr 5) i Robert Stypiński (nr 4).

Zdjęcia: FOTO ZIBI SYLWETKI ZAWODNIKÓW FILMIKI ZIBI

dodano 2018-11-04

Wyniki meczów oraz statystki:

Warmińsko-Mazurskie - Podkarpackie  67:73 (13:15, 17:18, 18:19, 19:21)

Robert Stypiński - 11 pkt., skuteczność za 2 pkt. 75%, skuteczność za 1 pkt. 62,5%, 7 zbiórek, eval 17.

Maksymilian Turski - 12 pkt., 5 zbiórek.

Warmińsko-Mazurskie - Opolskie  64:49 (19:17, 15:12, 16:12, 14:8 )

Robert Stypiński - 6 pkt., 11 zbiórek, eval 12.

Maksymilian Turski - MVP MECZU, 22 pkt., skuteczność za 2 pkt. 72,7%, skuteczność za 1 pkt. 100%, 3 asysty, 4 przechwyty, eval 25.

Warmińsko-Mazurskie - Podlaskie  53:44 (19:7, 10:11, 13:18, 11:8)

Robert Stypiński - 0 pkt., 6 zbiórek.

Maksymilian Turski - 13 pkt., 8 zbiórek, eval 11.

Pomorskie - Warmińsko-Mazurskie  111:26 (30:4, 42:6, 18:6, 21:10)

Robert Stypiński - 6 pkt., 2 przechwyty.

Maksymilian Turski - 4 pkt.

GRUPA  A:
Pomorskie – Podlaskie  134  : 45   STATYSTYKI VIDEO MVP: Miłosz Toczek
Warmińsko-Mazurskie  – Podkarpackie  67 : 73   STATYSTYKI VIDEO MVP:  Kacper Wisz
Opolskie – Podlaskie  56 : 80  STATYSTYKI VIDEO MVP: Maciej Siemieńczuk
Pomorskie – Podkarpackie  111 : 59  STATYSTYKI VIDEO MVP: Olgierd Kobiak
Warmińsko-Mazurskie – Opolskie  64 : 49  STATYSTYKI VIDEO MVP: Maksymilian Turski
Podkarpackie – Podlaskie  59 : 64  STATYSTYKI MVP: Karol Kamiński
Opolskie – Pomorskie  27 : 131  STATYSTYKI MVP: Marcel Jurkowski
Warmińsko – Mazurskie – Podlaskie  53 : 44  STATYSTYKI MVP: Hubert Prokopowicz
Podkarpackie – Opolskie  89 : 49  STATYSTYKI MVP:
Pomorskie –Warmińsk0-Mazurskie  111 : 26  STATYSTYKI MVP: Maciej Ziemnicki

1 Pomorskie  8 pkt.  (+330)
2 Warmińsko-Mazurskie 6 pkt. (-67)  (+3)
3 Podkarpackie  6 pkt  (-11)  (+1)
4 Podlaskie   6 pkt  (-69)  (-4)
5 Opolskie 4 pkt.  (-183)

GRUPA  B
Łódzkie –  Świętokrzyskie  95 : 88  STATYSTYKI MVP:  Kidawa Maciej
Małopolska – Lubelskie  102 : 58  STATYSTYKI MVP: Banach Mikołaj
Lubuskie – Swiętokrzyskie  131 : 47  STATYSTYKI MVP: Łukasz Kowalczyk
Łódzkie – Lubelskie  91 : 51  STATYSTYKI MVP:  Jakub Stań
Małopolskie – Lubuskie  67 : 87  STATYSTYKI MVP: Milan Żeromski
Lubelskie – Świętokrzyskie  60 : 79  STATYSTYKI VIDEO MVP: Dominik Basa
Lubuskie – Łódzkie  96 : 47  STATYSTYKI VIDEO MVP: Hubert Orpel
Małopolskie – Świętokrzyskie 93 : 58  STATYSTYKI VIDEO MVP: Jan Pisarski
Lubelskie – Lubuskie  35 : 119  STATYSTYKI VIDEO MVP: Kacper Reczyński
Łódzkie – Małopolskie  61 : 89  STATYSTYKI VIDEO  MVP: Robert Hoffmann

1 Lubuskie 8 pkt.  (+237)
2 Małopolskie  7 pkt.  (+59)
3 Łódzkie  6 pkt.  (-10)
4 Świętokrzyskie  5 pkt.  (-107)
5 Lubelskie  4 pkt.  (-179)

 

mecz o 9 miejsce:  Opolskie – Lubelskie   60 : 48  STATYSTYKI VIDEO MVP: Mateusz Walkowicz
mecz o 7 miejsce:  Podlaskie – Świętokrzyskie  74 : 78  STATYSTYKI MVP: Jakub Kunder
mecz o 5 miejsce:  Podkarpackie – Łódzkie  72 : 75  STATYSTYKI MVP: Wojciech Wierzchowski

mecz o awans do Finału OOM:  Małopolskie – Pomorskie  71 : 94  STATYSTYKI VIDEO MVP: Maksymilian Pacenko

mecz o awans do Finału OOM: Warmińsko-Mazurskie  –  Lubuskie  50 : 111 STATYSTYKI VIDEO MVP: Kacper Mysiorek12.30 mecz o awans do Finału OOM

Warmińsko-Mazurskie  –  Lubuskie  50:111  (19:34, 12:29, 5:24, 14:24)

STATYSTYKI VIDEO MVP: Kacper Mysiorek

Robert Stypiński - 15 pkt., 5 zbiórek

Maksymilian Turski - 7 pkt., 5 zbiórek, 2 przechwyty

 

Kolejność OOM Dywizja B:

1. LUBUSKIE - awans do Finału OOM

1. POMORSKIE - awans do Finału OOM

3. WARMIŃSKO-MAZURSKIE

3. MAŁOPOLSKIE

5. ŁÓDZKIE

6. PODKARPACKIE

7. ŚWIĘTOKRZYSKIE

8. PODLASKIE

9. OPOLSKIE

10. LUBELSKIE

Skład kadry woj. warmińsko-mazurskiego:

Wiktor Radzikowski 62 – Nenufar Ełk
Maksymilian Turski 58 – TSK Roś Pisz >> najlepszy zawodnik kadry woj. warmińsko-mazurskiego
Robert Stypiński 38 – TSK Roś Pisz

Hubert Prokopowicz 20 – Trójka Działdowo
Sebastian Chrzanowski 19 – Truso Elbląg
Franciszek Brzeziński 16 – Trójka Działdowo
Artur Kuzimowicz 15 – Trójka Działdowo
Krzysztof Rzeszotalski 13 – Sokół Działdowo
Kamil Walejewski 10 – Nenufar Ełk
Kacper Murawski 6 -Nenufar Ełk
Benjamin Truchel 3 – Nenufar Ełk

Robert Stypiński                       Maksymilian Turski

Statystyki zawodników TSK Roś Pisz (sklasyfikowano 126 zawodników)

Klasyfikacja strzelców:

20. M. Turski 58 pkt. w 5 meczach, 11,6 pkt./mecz

40. R. Stypiński 38 pkt. w 5 meczach, 7,60 pkt./mecz

Czas gry:

1. R. Stypiński 125:26 min., 25,05 min./mecz

4. M. Turski 124:34 min., 24:55 min./mecz

Rzuty z gry:

17. M. Turski 26 trafionych/62 wykonywanych, skuteczność 41,9%

41. R. Stypiński 15 trafionych/40 wykonywanych, skuteczność 37,5%

Rzuty za 2 pkt.:

18. M. Turski 24 trafione/ 51 wykonywanych, skuteczność 47,1%

40. R. Stypiński 14 trafionych/ 31 wykonywanych, skuteczność 45,2%

Rzuty za 3 pkt.:

24. M. Turski  2 trafione/ 11 prób, skuteczność 18,2%

Rzuty wolne:

22. R. Stypiński 7 trafionych/ 12 wykonywanych, skuteczność 58,3%

Zbiórki:

43. R. Stypiński  30 zbiórek, 6 zbiórek/mecz

52. M. Turski 25zbiórek, 5 zbiórek/ mecz

Asysty:

22. M. Turski  9 asyst, 1,8 asysty/mecz

Przechwyty:

32. M. Turski 9 przechwytów, 1,8 przechwytów/mecz

43. R. Stypiński 7 przechwytów, 1,4 przechwytów/mecz

Bloki:

26. R. Stypiński 2 bloki, 0,40 bloków/ mecz

EVAL:

33. M. Turski 42,  8,4/mecz

38. R. Stypiński  37,  7,4/mecz