TSK "ROŚ" PISZ

Kadeci TSK Roś Pisz w najlepszej ósemce w Polsce !!!

Kadeci TSK Roś Pisz w dniach 26-28 października wzięli udział w turnieju półfinałowym III edycji POLISH YOUTH HOOP HEROES U15 - nieoficjalnych Mistrzostwach Polski rocznika 2004. W pierwszym meczu podopieczni Zbigniewa Wykowskiego zmierzyli się ze Startem Lublin (7 miejsce w MP U14 w sezonie 2017/2018). Dzięki niezłej skuteczności (45% z gry i 63% za 1 pkt.) oraz wygranej desce (47-34) zawodnicy Rosia pokonali lublinian 65:55. W drugim piątkowym spotkaniu nasz zespół uległ Obrze Kościan 43:59. O drugim miejscu w grupie miał zadecydować mecz z Białołęką Warszawa. Nasz zespół do zajęcia II miejsca potrzebował wygranej lub porażki maksymalnie ośmioma punktami, warszawianie zwycięstwa minimum trzynastoma punktami. Początkowo prowadzili piszanie. Niestety jeszcze przed przerwą rywale doprowadzili do remisu. Po przerwie to zawodnicy z Warszawy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Mecz był bardzo zacięty. W końcówce zawodnicy Rosia zmniejszyli różnicę do czterech punktów i po końcowym gwizdku, mimo przegranej, mogli cieszyć się z II miejsca w grupie. W półfinale turnieju w Sierakowie naszym reprezentantom przyszło rywalizować z Mistrzem Polski U14 w sezonie 2017/2018 - BC Sieraków. Gospodarze okazali się lepsi pod każdym względem i zasłużenie wygrali 101:49. W niedzielnym meczu o trzecie miejsce koszykarze TSK zmierzyli się z grupowym przeciwnikiem - Obrą Kościan. Ponownie lepszy okazał się zespół z Wielkopolski. Kadeci TSK Roś Pisz ostatecznie turniej w Sierakowie zakończyli na czwartym miejscu i podobnie jak BC Sieraków, Wilki Morskie Szczecin i Obra Kościan awansowali do najlepszej ósemki w kraju rocznika 2004. W nagrodę wiosną 2019 r. pojadą na finały III PYHH U15. Drugi półfinał zostanie rozegrany w dniach 4-6 stycznia 2019 r. w Katowicach i Tychach. O cztery miejsca w turnieju finałowym powalczą: WKK Wrocław, UKS SP 27 Katowice, MOSM Tychy, Korona Kraków, MOSM Bytom, Śląsk Wrocław, PKK 99 Pabianice i Niedźwiadki Przemyśl. Brawo trener Zbigniew Wykowski, brawo cała drużyna !!!

Wyjazd na turniej stał się możliwy dzięki dofinansowaniu przez Gminę Pisz, Starostwo Powiatowe w Piszu, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Piszu, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Piszu oraz Warmińsko -Mazurski Związek Koszykówki w Olsztynie. Serdecznie dziękujemy !!!

Stoją od lewej: trener Zbigniew Wykowski, Piotr Wróblewski, Jan Romanowski, Aleksander Rutkowski, Tymoteusz Tański, Jakub Piotrowski i Maciej Milewski.

Klęczą od lewej: Robert Stypiński, Julian Lebiedziński, Maksymilian Turski, Maksymilian Tański i Konrad Wojtowicz.


Maksymilian Tański w najlepszej piątce turnieju ALL STARTS


Maciej Milewski wyróżnionym zawodnikiem w TSK Roś Pisz

Więcej zdjęć tutaj: FOTO ZIBI (autor: Zbigniew "ZIBI" Bytomski)

dodano 2018-10-28

Wyniki meczów grupowych

Grupa  ,,A,,

Rosa Radom – BC Sieraków   34 : 100   STATYSTYKI VIDEO MVP: Jan Śmiglak
Twarde Pierniki Toruń – Wilki Morskie Szczecin   36 : 64   STATYSTYKI VIDEO MVP: Jan Sucharski
Wilki Morskie Szczecin – Rosa Radom  98 : 60   STATYSTYKI VIDEO MVP: Jakub Stupnicki
BC Sieraków – Twarde Pierniki Toruń  83 : 47   STATYSTYKI VIDEO MVP: Kacper Dorożała
BC Sieraków – Wilki Morskie Szczecin  81 : 46   STATYSTYKI VIDEO MVP: Mateusz Szemczyszyn
Twarde Pierniki Toruń – Rosa Radom  51 : 37   STATYSTYKI VIDEO MVP: Paweł Soiński

1 BC Sieraków 6 pkt.  (+137)
2 Wilki Morskie Szczecin  5 pkt.  (+29)
3 Twarde Pierniki Toruń  4 pkt.  (-50)
4 Rosa Sport Radom  3 pkt.  (-118)

Grupa  ,,B,,

TSK Roś Pisz - Start Lublin 65:55 (17:11, 11:19, 21:20, 16:15)

STATYSTYKI VIDEO MVP: Maciej Milewski

TSK: M. Milewski (17 pkt., 6 przechw.), A. Rutkowski (15 pkt., 1x3, 13 zb.), J. Piotrowski (12 pkt.), M. Tański (9 pkt., 1x3, 7 as.), R. Stypiński (4pkt.), T. Tański (4 pkt.), K. Wojtowicz (3 pkt.), M. Turski (1 pkt.), J. Lebiedziński, J. Romanowski, P. Wróblewski.

Białołęka Warszawa –  Obra Kościan  41 : 58   STATYSTYKI VIDEO MVP: Jakub Bereszyński

BC Obra Kościan - TSK Roś Pisz 59:43 (15:10, 16:12, 17:13, 11:8)

STATYSTYKI VIDEO MVP: Nikodem Frydrych

Roś: A. Rutkowski (11 pkt., 8 zb.), J. Piotrowski (8 pkt.), M. Milewski (6 pkt., 3 przech.), T. Tański (5 pkt., 4 as.), R. Stypiński (4 pkt.), M. Turski (3 pkt.), J. Romanowski (2 pkt.), M. Tański (2 pkt.), K. Wojtowicz (2 pkt.), J. Lebiedziński, P. Wróblewski.

STATYSTYKI VIDEO MVP: Nikodem Frydrych

Start Lublin – Białołęka Warszawa  45 : 34    STATYSTYKI VIDEO MVP: Michał Grzesiak
Obra Kościan– Start Lublin  49 : 36  STATYSTYKI VIDEO MVP: Igor Girus

TSK Roś Pisz - Białołęka Warszawa 59:63 (16:16, 21:21, 7:13, 15:13)

STATYSTYKI VIDEO MVP: Max Szambelan

TSK: A. Rutkowski (16 pkt., 11 zb.), M. Milewski (11 pkt.), M. Tański (11 pkt., 3 as.), J. Piotrowski (8 pkt.), T. Tański (7 pkt.), R. Stypiński (4 pkt.), J. Romanowski (1 pkt.), M. Turski (1 pkt.), J. Lebiedziński, K.Wojtowicz, P. Wróblewski.

1 Obra Kościan  6 pkt.
2 TSK Roś Pisz  4 pkt.  (+6)
3 MKS Start Lublin 4 pkt.  (+1)
4 Białołęka Warszawa  4 pkt.  (-7)

PÓŁFINAŁ: Wilki Morskie Szczecin – Obra Kościan  53 : 50   STATYSTYKI VIDEO MVP: Kamil Borzuchowski

PÓŁFINAŁ:
BC Sieraków - TSK Roś Pisz 101:49 (17:8, 24:12, 14:18, 36:11)

STATYSTYKI VIDEO MVP: Eryk Wylegała

Roś: A. Rutkowksi (14 pkt., 8 zb.), M. Tański (10 pkt., 4as., 3 przech.), M. Milewski (6 pkt., 9 zb.), T. Tański (5 pkt.), J. Piotrowski (4 pkt.),K. Wojtowicz (4 pkt.), J. Lebidziński (2 pkt.), J. Romanowski (2 pkt.), P. Wróblewski (2 pkt.), R. Stypiński, M. Turski.

 

V-VIII: Twarde Pierniki Toruń – Białołęka Warszawa  56 : 52   STATYSTYKI   VIDEO MVP: Michał Szymański
V-VIII: Start Lublin – Rosa Radom  48 : 74  STATYSTYKI VIDEO MVP: Bartosz Tyburek

mecz o miejsce VII: Twarde Pierniki Toruń  – Rosa Radom   44 : 46   STATYSTYKI VIDEO MVP: Stanisław Kozera 
mecz o miejsce V: Białołęka Warszawa –  Start Lublin  53 : 50   STATYSTYKI VIDEO MVP: Sebastian Gawin
mecz o miejsce III:

TSK Roś Pisz - BC Obra Kościan 35:51 (7:15, 4:19, 10:8, 14:9)

STATYSTYKI VIDEO MVP: Łukasz Ciorga

Roś: A.Rutkowski (12 pkt.), M. Tański (8 pkt.), M. Turski (4 pkt.), M. Milewski (3 pkt., 1x3), J. Piotrowski (2 pkt.),R. Stypiński (2 pkt.), T. Tański (2 pkt.), K. Wojtowicz (2 pkt.), J. Lebiedziński, J. Romanowski, P. Wróblewski.

FINAŁ: Wilki Morskie Szczecin –  BC Sieraków  51 : 73  STATYSTYKI VIDEO MVP: Kamil Paluszak

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA   –   Wyróżnienie Trenera

1  BC  Sieraków
2  Wilki Morskie Szczecin - Jakub Stupnicki
3  BC Obra Kościan - Nikodem Frydrych
4  TSK Roś Pisz  – Maciej Milewski
5  UKS Białołęka Warszawa – Bartosz Kurowski
6  MKS Start Lublin  –  Jan Wachowicz
7  Rosa Sport Radom –  Nikodem Grzyb
8  Twarde Pierniki Toruń –  Hubert Sękowski

 

Najlepsi Strzelcy turnieju
1. Jan Śmigla BC Sieraków 118
2. MIchał Grzesiak Start Lublin 78
3. Aleksander Rutkowski Roś Pisz 68
4. Eryk Wylegała BC Sieraków 64
5. Jakub Bereszyński BC Obra Kościan 61
6. Jakub Stupnicki Wilki Morskie Szczecin 52
7. Jan Wachowicz Start Lublin 52
8. Igor Brozdowski Wilki Morskie Szczecin 51
9. Igor Girus BC Obra Kościan 50
10. Mateusz Szemczyszyn BC Sieraków 49

Najwyższa średnia punktów/mecz

1. Jan Śmiglak BC Sieraków 23.6

2. Michał Grzesiak Start Lublin 15.6
3. Aleksander Rutkowski TSK Roś Pisz 13.6
4. Eryk Wylegała BC Sieraków 12.8
5. Jakub Bereszyński BC Obra Kościan 12.2
6. Jan Wachowicz Start Lublin 10.4
6. Jakub Stupnicki Wilki Morskie Szczecin 10.4
8. Jan Bosowicz Twarde Pierniki Toruń 10.25
8. Michał Szymański Białołęka Warszawa 10.25
10. Igor Brozdowski Wilki Morskie Szczecin 10.2

Najwięcej minut

1. Nikodem Grzyb Piotrówka Radom 149:40 Min

2. Jan Wachowicz Start Lublin 145:16
3. Michał Grzesiak Start Lublin 134:25
4. Maksymilian Tański Roś Pisz 130:22
5. Aleksander Rutkowski Roś Pisz 128:54
6. Maciej Milewski Roś Pisz 125:36
7. Kamil Borzuchowski Wilki Morskie Szczecin 124:26
8. Kacper Wójcik Piotrówka Radom 123:04
9. Jakub Sucharski Wilki Morskie Szczecin 121:09
10. Jakub Stupnicki Wilki Morskie Szczecin 120:39

Średnia minut w meczu

1. Nikodem Grzyb Piotrówka Radom 29.94 MPG

2. Jan Wachowicz Start Lublin 29.05
3. Michał Grzesiak Start Lublin 26.89
4. Maksymilian Tański Roś Pisz 26.07
5. Hubert Sękowski Twarde Pierniki Toruń 25.94
6. Aleksander Rutkowski Roś Pisz 25.78
7. Maciej Milewski Roś Pisz 25.12
8. Kamil Borzuchowski Wilki Morskie Szczecin 24.89
9. Kacper Wójcik Piotrówka Radom 24.61
10. Paweł Sowiński Twarde Pierniki Toruń 24.53

Celne rzuty za 2 pkt.

1. Jan Śmiglak BC Sieraków 55 2PM

2. Michał Grzesiak Start Lublin 30
3. Aleksander Rutkowski Roś Pisz 29
4. Jakub Bereszyński BC Obra Kościan 25
5. Kamil Borzuchowski Wilki Morskie Szczecin 23
6. Nikodem Kaniecki Wilki Morskie Szczecin 22
7. Mateusz Szemczyszyn BC Sieraków 21
7. Kacper Wójcik Piotrówka Radom 21
9. Igor Brozdowski Wilki Morskie Szczecin 21
10. Jakub Sucharski Wilki Morskie Szczecin 20

Skuteczność za 2 pkt.

1. Julian Lebiedziński Roś Pisz 100 %

1. Paweł Kołodziej Wilki Morskie Szczecin 100
1. Michał Tuszyński Twarde Pierniki Toruń 100
1. Konrad Dąbrowski Twarde Pierniki Toruń 100
1. Jakub Gomółka Białołęka Warszawa 100
1. Łukasz Borysiuk Start Lublin 100
1. Marcel Czarnota Start Lublin 100
8. Jakub Bereszyński BC Obra Kościan 78
9. Kamil Borzuchowski Wilki Morskie Szczecin 77
10. Kacper Dorożała BC Sieraków 74

Celne rzuty za 1 pkt.

1. Jan Wachowicz Start Lublin 13 FTM

2. Maciej Szalak Start Lublin 11
3. Michał Grzesiak Start Lublin 9
4. Jan Śmiglak BC Sieraków 8
5. Sebastian Gawin Białołęka Warszawa 7
5. Aleksander Rutkowski Roś Pisz 7
5. Mateusz Szemczyszyn BC Sieraków 7
5. Michał Szymański Białołęka Warszawa 7
5. Tymoteusz Tański Roś Pisz 7
10. Jan Bosowicz Twarde Pierniki Toruń 6

Skuteczność za 1 pkt.

1. Kamil Borzuchowski Wilki Morskie Szczecin 100 FT%

1. Rafał Mazur Start Lublin 100
1. Robert Stypiński Roś Pisz 100
1. Mateusz Thiede Twarde Pierniki Toruń 100
1. Jakub Kutnik Start Lublin 100
6. Łukasz Jarmoszewski Twarde Pierniki Toruń 83
7. Wojciech Lewandowski Start Lublin 80
8. Michał Szymański Białołęka Warszawa 78
9. Jan Romanowski Roś Pisz 75
10. Cezary Wojciechowski BC Obra Kościan 71

Zbiórki w obronie

1. Aleksander Rutkowski Roś Pisz 37 DEF

2. MIchał Grzesiak Start Lublin 30
3. Jakub Sucharski Wilki Morskie Szczecin 29
4. Jan Śmiglak BC Sieraków 28
5. Jakub Bereszyński BC Obra Kościan 27
6. Michał Szymański Białołęka Warszawa 23
6. Bartosz Tyburek Start Lublin 23
8. Jan Bosowicz Twarde Pierniki Toruń 22
9. Hubert Sękowski Twarde Pierniki Toruń 21
10. Maciej Szalak Start Lublin 20

Średnio zbiórki w obronie na mecz

1. Aleksander Rutkowski Roś Pisz 7.4

2.MIchał Grzesiak Start Lublin 6
3. Jakub Sucharski Wilki Morskie Szczecin 5.8
4. Michał Szymański Białołęka Warszawa 5.75
5. Jan Śmiglak BC Sieraków 5.6
6. Jan Bosowicz Twarde Pierniki Toruń 5.5
7. Jakub Bereszyński BC Obra Kościan 5.4
8. Hubert Sękowski Twarde Pierniki Toruń 5.25
9. Maciej Szalak Start Lublin 5
10. Bartosz Tyburek Start Lublin 4.6

Zbiórki razem

1. Jan Śmiglak BC Sieraków 61 REB

2. Jakub Sucharski Wilki Morskie Szczecin 48
3. Aleksander Rutkowski Roś Pisz 46
4. MIchał Grzesiak Start Lublin 44
5. Jakub Bereszyński BC Obra Kościan 43
6. Jan Bosowicz Twarde Pierniki Toruń 35
7. Maciej Szalak Start Lublin 31
7. Michał Szymański Białołęka Warszawa 31
9. Hubert Sękowski Twarde Pierniki Toruń 30
10. Kamil Borzuchowski Wilki Morskie Szczecin 29

Średnio zbiórki ma mecz

1. Jan Śmiglak BC Sieraków 12.2 RPG

2. Jakub Sucharski Wilki Morskie Szczecin 9.6
3. Aleksander Rutkowski Roś Pisz 9.2
4. MIchał Grzesiak Start Lublin 8.8
5. Jan Bosowicz Twarde Pierniki Toruń 8.75
6. Jakub Bereszyński BC Obra Kościan 8.6
7. Michał Szymański Białołęka Warszawa 7.75
7. Maciej Szalak Start Lublin 7.75
9. Hubert Sękowski Twarde Pierniki Toruń 7.5
10. Kamil Borzuchowski Wilki Morskie Szczecin 5.8

Asysty

1. Maksymilian Tański Roś Pisz 19 AST

2. Jan Śmiglak BC Sieraków 18
3. Marcin Puchalski BC Sieraków 16
4. Jakub Sucharski Wilki Morskie Szczecin 14
4. Jakub Stupnicki Wilki Morskie Szczecin 14
6. Tymoteusz Witczak BC Sieraków 13
7. Jakub Bereszyński BC Obra Kościan 12
8. Maciej Milewski Roś Pisz 11
8. Hubert Sękowski Twarde Pierniki Toruń 11
10. Jędrzej Janowicz BC Sieraków 10

Asysty średnio na mecz

1. Maksymilian Tański Roś Pisz 3.8 APG

2. Jan Śmiglak BC Sieraków 3.6
3. Marcin Puchalski BC Sieraków 3.2
4. Jakub Sucharski Wilki Morskie Szczecin 2.8
4. Jakub Stupnicki Wilki Morskie Szczecin 2.8
6. Hubert Sękowski Twarde Pierniki Toruń 2.75
7. Tymoteusz Witczak BC Sieraków 2.6
8. Jakub Bereszyński BC Obra Kościan 2.4
9. Maciej Milewski Roś Pisz 2.2
10. Jędrzej Janowicz BC Sieraków 2

Przechwyty

1. Jan Śmiglak BC Sieraków 23 STL

2. MIchał Grzesiak Start Lublin 19
3. Marcin Puchalski BC Sieraków 16
4. Maciej Milewski Roś Pisz 14
5. Jakub Bereszyński BC Obra Kościan 13
5. Jan Wachowicz Start Lublin 13
7. Mateusz Szemczyszyn BC Sieraków 11
7. Kacper Wójcik Piotrówka Radom 11
9. Kamil Paluszak BC Sieraków 9
9. Igor Brozdowski Wilki Morskie Szczecin 9

Przechwyty średnio na mecz

1. Jan Śmiglak BC Sieraków 4.6 STPG

2. MIchał Grzesiak Start Lublin 3.8
3. Marcin Puchalski BC Sieraków 3.2
4. Maciej Milewski Roś Pisz 2.8
5. Jan Wachowicz Start Lublin 2.6
5. Jakub Bereszyński BC Obra Kościan 2.6
7. Mateusz Szemczyszyn BC Sieraków 2.2
7. Kacper Wójcik Piotrówka Radom 2.2
9. Kajetan Zarzycki Białołęka Warszawa 2
10. Cezary Wojciechowski BC Obra Kościan 1.8

Bloki

1. Jan Bosowicz Twarde Pierniki Toruń 12 BLK

2. Kajetan Frydrych BC Obra Kościan 6
2. MIchał Grzesiak Start Lublin 6
4. Jakub Bereszyński BC Obra Kościan 5
4. Maciej Szalak Start Lublin 5
6. Jan Śmiglak BC Sieraków 4
6. Kajetan Zarzycki Białołęka Warszawa 4
6. Nikodem Kaniecki Wilki Morskie Szczecin 4
6. Aleksander Rutkowski Roś Pisz 4
10. Marcin Puchalski BC Sieraków 3

Bloki średnio na mecz

1. Jan Bosowicz Twarde Pierniki Toruń 3 BLKPG

2. Maciej Szalak Start Lublin 1.25
3. Kajetan Frydrych BC Obra Kościan 1.2
3. MIchał Grzesiak Start Lublin 1.2
5. Kajetan Zarzycki Białołęka Warszawa 1
5. Jakub Bereszyński BC Obra Kościan 1
7. Nikodem Kaniecki Wilki Morskie Szczecin 0.8
7. Jan Śmiglak BC Sieraków 0.8
7. Aleksander Rutkowski Roś Pisz 0.8
10. Michał Szymański Białołęka Warszawa 0.75

Straty

1. Jakub Stupnicki Wilki Morskie Szczecin 23 TO

2. Maciej Milewski Roś Pisz 23
2. Maksymilian Tański Roś Pisz 23
4. Jan Wachowicz Start Lublin 19
4. Dariusz Koterwa BC Obra Kościan 19
4. Stanisław Kozera Piotrówka Radom 19
7. Krystian Kryczka Piotrówka Radom 18
7. MIchał Grzesiak Start Lublin 18
7. Nikodem Grzyb Piotrówka Radom 18
10. Igor Marcinowski Twarde Pierniki Toruń 17

Straty średnio w meczu

1. Maksymilian Tański Roś Pisz 4.6 TOPG

2. Maciej Milewski Roś Pisz 4.6
2. Jakub Stupnicki Wilki Morskie Szczecin 4.6
4. Igor Marcinowski Twarde Pierniki Toruń 4.25
5. Stanisław Kozera Piotrówka Radom 3.8
5. Dariusz Koterwa BC Obra Kościan 3.8
5. Jan Wachowicz Start Lublin 3.8
8. Jan Bosowicz Twarde Pierniki Toruń 3.75
9. Nikodem Grzyb Piotrówka Radom 3.6
9. MIchał Grzesiak Start Lublin 3.6