TSK "ROŚ" PISZ

Juniorzy TSK Roś Pisz mistrzami Piskiej Ligi Koszykówki !!!

W sobotę 12 maja rozegrano rundę finałową XXIII Piskiej Ligi Koszykówki i XIII Memoriał "Świdra" i "Cinka" o Puchar Burmistrza Pisza. W meczu o trzecie miejsce zagrały zespoły: Absolwenci Pisz i Perkoz Ruciane Nida. Zwyciężył zespół Absolwentów 93:76. Dla wygranych najwięcej punktów zdobyli: Hubert Czyż (29 pkt.), Bartek Matysiak (25 pkt.), Artur Grabowski (17 pkt.) i Andrzej Matysiak (10 pkt.), a dla pokonanych: Jakub Stanisławajtys (34 pkt.) i Kacper Kłos (22 pkt.). W meczu o mistrzostwo PLK zmierzyli się ubiegłoroczni zwycięscy - Jeziorowcy Pisz i Juniorzy TSK Roś Pisz. Tym razem lepsi okazali się Juniorzy TSK wygrywając 78:72. Dla zwycięskiej drużyny najwięcej punktowali: Mateusz Bessman (52 pkt.) i jego młodszy brat Łukasz Bessman (10 pkt.). Obaj zdobyli blisko 80% punktów swojej drużyny. Wsród pokonanych wyróżnili się: Szymon Milewski (15 pkt.), Marek Pomichowski (14 pkt.), Piotr Pieklik (13 pkt.), Mateusz Rumiński (12 pkt.) i Artur Klimowicz (10 pkt.).

I MIEJSCE - Juniorzy TSK Roś Pisz.

Stoją od lewej: Poseł Paweł Papke, Kamil Jeżewski, Paweł Korotko, Mateusz Trupacz, Bartłomiej Kucisz, Szymon Zalewski,

Adam Wilimczyk, Mateusz Bessman, Łukasz Bessman, Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski, Przewodniczący Rady Miejskiej Lech Borak.

Mecz o 3 miejsce:

Absolwenci Pisz - Perkoz Ruciane Nida 93:76 (20:12, 14:28, 32:16, 27:20)

Absolwenci: Hubert Czyż (29 pkt., 2x3), Bartłomiej Matysiak (25 pkt.), Artur Grabowski (17 pkt.), Andrzej Matysiak (10 pkt.), Zbigniew Wykowski (7 pkt., 1x3), Adrian Remiszewski (5 pkt., 1x3).

Perkoz: Jakub Stanisławajtys (34 pkt.), Kacper Kłos (22 pkt., 1x3), Adrian Laskowski (8 pkt., 2x3), Paweł Śląski (5 pkt., 1x3), Zbigniew Stanisławajtys (4 pkt.), Szymon Lis (3 pkt., 1x3).

Mecz o 1 miejsce:

Juniorzy TSK Roś Pisz - Jeziorowcy Pisz 78:72 (18:16, 29:19, 13:27, 18:10)

Juniorzy: Mateusz Bessman (52 pkt., 4x3), Łukasz Bessman (10 pkt., 1x3), Mateusz Trupacz (8 pkt.), Kamil Jeżewski (6 pkt.), Paweł Korotko (2 pkt.), Bartłomiej Kucisz, Adam Wilimczyk, Szymon Zalewski.

Jeziorowcy: Szymon Milewski (15 pkt.), Marek Pomichowski (14 pkt.), Piotr Pieklik (13 pkt.), Mateusz Rumiński (12 pkt.), Artur Klimowicz (10 pkt.), Marcin Gentek (6 pkt.), Piotr Pomichowski (2 pkt.), Michał Banach.

dodano 2018-05-15

Tabela XXIII PLK i XIII Memoriał "Świdra" i "Cinka"

1. Juniorzy TSK Roś Pisz

2. Jeziorowcy Pisz

3. Absolwenci Pisz

4. Perkoz Ruciane Nida

 

Klasyfikacja króla strzelców

Miejsce

Nazwisko i imię

Drużyna

Liczba zdobytych punktów

Ilość meczów

Liczba punktów średnio

1.

Stanisławajtys Jakub

Perkoz

126

4

31,50

2.

Kakowski Tomasz

Absolwenci

83

3

28,00

3.

Milewski Szymon

Jeziorowcy

80

4

20,00

4.

Chojnowski Michał

Absolwenci

36

2

18,00

5.

Klimowicz Artur

Jeziorowcy

70

4

17,50

6.

Matysiak Bartłomiej

Absolwenci

67

4

16,75

7.

Czyż Hubert

Absolwenci

58

4

14,50

 

Trupacz Mateusz

Juniorzy

58

4

14,50

9.

Paulin Grzegorz

Absolwenci

28

2

14,00

10

Braca Łukasz

Perkoz

37

3

12,33

 

Klasyfikacja za 3 pkt.

Miejsce

Nazwisko i imię

Drużyna

Liczba celnych rzutów za 3 pkt.

Ilość meczów

Liczba celnych rzutów za 3 pkt. średnio

1.

Stanisławajtys Jakub

Perkoz

6

4

1,50

Śląski Paweł

Perkoz

6

4

1,50

3.

Rutkowski Aleksander

Juniorzy

3

2

1,50

4.

Kakowski Tomasz

Absolwenci

4

3

1,33

5.

Bessman Łukasz

Juniorzy

5

4

1,25

 

Czyż Hubert

Absolwenci

5

4

1,25

 

Milewski Szymon

Jeziorowcy

5

4

1,25

 

Trupacz Mateusz

Juniorzy

5

4

1,25

 

MVP PLK - Mariusz Trupacz (Juniorzy)

Król Strzelców - Jakub Stanisławajtys (Perkoz) 126 pkt. (średnio 31,5 pkt./mecz)

Król Strzelców za 3 pkt. - Jakub Stanisławajtys (Perkoz) 6 razy (średnio 1,50/mecz)

Najlepsi zawodnicy w drużynach: Łukasz Bessman (Juniorzy), Marcin Gentek (Jeziorowcy), Hubert Czyż (Absolwenci) i Jakub Stanisławajtys (Perkoz).

Konkurs rzutów osobistych dla kibiców: 1. Radosław Czarnecki, 2. Aleksander Rutkowski, 3. ... (US ARMY)

Konkurs rzutów osobistych dla zawodników: 1. Zbigniew Wykowski (8/10), 2. Oliwier Duchnowski.

Konkurs rzutów za 3 pkt. dla zawodników: 1. Mateusz Bessman (6/9), 2. Artur Klimowicz, 3. Szymon Milewski.

 

NAJ, NAJ, NAJ...

Indywidualnie:

Najwięcej punktów w jednym meczu - Mateusz Bessman (61 punktów)

Najwięcej celnych rzutów za 3 pkt. w jednym meczu - Mateusz Bessman (6 razy)

Największa średnia zdobytych punktów - Mateusz Bessman (56,5 pkt./mecz, 113 pkt. w 2 meczach)

Największa średnia celnych rzutów za 3 pkt. - Mateusz Bessman (5 razy/mecz, 10 razy w 2 meczach)

Zespołowo:

Najwięcej zdobytych punktów - 348 punktów (Absolwenci)

Najmniej zdobytych punktów - 276 punktów (Perkoz)

Najwięcej straconych punktów - 356 punktów (Perkoz)

Najmniej straconych punktów - 274 punktów (Juniorzy)

Najwięcej celnych rzutów za 3 pkt. - 29 razy (Juniorzy), średnio 7,25/mecz

 

Patronat: Paweł Papke Poseł na Sejm RP

Organizatorzy: TSK Roś Pisz, Szymon Milewski

Współorganizatorzy: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Piszu

Patronat medialny: Gazeta Piska

Sponsorzy: Gemini, Mazurski Gościniec, Strana Investments, Salon Fryzjerski AGA, Super Office, Szkółka Pływacka Olimpic, Autoryzowany Salon Sprzedaży NC+, Statom, Klimatyzacja Arkadiusz Kurpiewski, Firma Prestige Dariusz Kaczkowski, Hurtownia ELEKTROBEST Zbigniew Bessman, Pizzeria Belweder, Pizzeria u Nowaków, Pub Biały Kot, Sklep Koszykarza, Cafe Family, Radny Powiatu Piskiego Mateusz Trupacz.

II MIEJSCE - Jeziorowcy Pisz.

III MIEJSCE - Absolwenci Pisz.

IV MIEJSCE - Perkoz Ruciane Nida. Od lewej: Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski, Szymon Lis - kapitan Perkoza, Mariusz Trupacz.

MVP PLK - Mateusz Trupacz (Juniorzy)

KRÓL STRZELCÓW I NAJLEPSZY ZAWODNIK W RZUTACH ZA 3 PKT. -  Jakub Stanisławajtys (Perkoz)

NAJLEPSI ZAWODNICY W ZESPOŁACH - od lewej: Marcin Gentek, Łukasz Bessman, Jakub Stanisławajtys i Hubert Czyż.

Mateusz Bessman - I miejsce w konkursie rzutów za 3 pkt.

Artur Klimowicz -II miejsce w konursie rzutów za 3 pkt.

Szymon Milewski - III miejsce w konkursie rzutów za 3 pkt.

Zbigniew Wykowski - I miejsce w konkursie rzutów osobistych.

Oliwier Duchnowski - II miejsce w konkursie rzutów osobistych.

Najlepsza trójka w konkursie rzutów osobistych dla kibiców. Od lewej: ... (3 miejsce), Aleksander Rutkowski (2 miejsce) i Radosław Czarnecki (1 miejsce).