TSK "ROŚ" PISZ

II kolejka Piskiej Ligi Koszykówki. 61 punktów Mateusza Bessmana w meczu Juniorów TSK Roś Pisz z Absolwentami !

W dniu dzisiejszym rozegrano II kolejkę Piskiej Ligi Koszykówki i Memoriału "Świdra" i "Cinka". W pierwszym meczu Juniorzy TSK Roś Pisz zagrali z Absolwentami Pisz. Po bardzo emocjonującym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu zwyciężyli Juniorzy TSK 92:82, których do zwycięstwa poprowadził Mateusz Bessman. Mateusz zdobył 61 pkt. i aż sześciokrotnie trafiał celnie za 3 pkt. Dla pokonanych najwięcej punktował Michał Chojnowski (24 pkt.). W drugim meczu rywalizowali Jeziorowcy Pisz z Perkozem Ruciane Nida. Po dwóch kwartach dość wyraźnie wygrywali Jeziorowcy. Jednak po przerwie do pracy zabrali się zawodnicy Perkoza, którzy zaczęli systematycznie odrabiać straty. Na wygraną zabrało czasu i ostatecznie to Jeziorowcy zwyciężyli 79:76. Dla wygranych najwięcej punktów zdobył Szymon Milewski (30 pkt.), a dla pokonanych Kuba Stanisławajtys (33 pkt.).

Wyniki II kolejki PLK:

Juniorzy TSK Roś Pisz - Absolwenci Pisz 92:82 (21:10, 26:27, 17:17, 28:28)

Juniorzy: Mateusz Bessman (61 pkt., 6x3), Mateusz Trupacz (10 pkt., 2x3), Bartłomiej Żuliński (7 pkt., 1x3), Kamil Jeżewski (4 pkt.), Paweł Korotko (3 pkt.), Adam Wilimczyk (3 pkt., 1x3), Jakub Uliszewski (2 pkt.), Szymon Zalewski (2 pkt.), Łukasz Bessman, Bartłomiej Kucisz.

Absolwenci: Michał Chojnowski (24 pkt.), Grzegorz Paulin (18 pkt., 1x3), Tomasz Kakowski (17 pkt., 3x3), Hubert Czyż (12 pkt., 1x3), Bartłomiej Matysiak (11 pkt.), Artur Grabowski.

Jeziorowcy Pisz - Perkoz Ruciane Nida 79:76 (22:14, 22:14, 13:21, 22:27)

Jeziorowcy: Szymon Milewski (30 pkt., 3x3), Artur Klimowicz (22 pkt., 1x3), Marek Pomichowski (9 pkt.,1x3), Piotr Pieklik (7 pkt., 1x3), Marcin Gentek (6 pkt.), Michał Banach (3 pkt., 1x3), Mateusz Rumiński (2 pkt.), Piotr Pomichowski.

Perkoz: Jakub Stanisławajtys (33 pkt., 2x3), Cezary Stanisławajtys (22 pkt., 3x3), Łukasz Braca (17 pkt., 1x3), Jarosław Malinowski (2 pkt.), Cezary Zuzelski (2 pkt.), Szymon Lis, Zbigniew Stanisławajtys, Paweł Ślarski.