TSK "ROŚ" PISZ

Historyczny awans młodzików TSK Roś Pisz do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U14 !!!

Dzisiaj młodzicy TSK Roś Pisz napisali nowy rozdział w historii naszego klubu. W swoim trzecim meczu, podczas Finału Strefowego w Kolbudach, pokonali GAK Gdynia 69:64 i z bilansem trzech wygranych meczów i zerem porażek wywalczyli awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U14. Ogromne gratulacje dla trenera Zbigniewa Wykowskiego oraz zawodników. Udowodniliście, że ciężką pracą i zaangażowaniem na treningach można osiągnąć wiele. Mamy nadzieję, że Wasz sukces przyczyni się do popularyzacji tej pięknej dyscypliny sportu jaką jest koszykówka i na treningi w klubie TSK Roś Pisz zacznie uczęszczać jeszcze więcej chłopców i dziewcząt.

W dzisiejszym meczu z Gdynią najwięcej punktów dla Rosia zdobyli Aleksander Rutkowski (21 pkt., aż 5 razy za 3 pkt.!), Maciej Milewski (12 pkt.), Oliwier Duchnowski (11 pkt.) i Jakub Piotrowski (10 pkt.).

Losowanie ćwierćfinałów MP U14 odbędzie się w najbliższy wtorek w siedzibie Polskiego Związku Koszykówki w Warszawie i wówczas poznamy rywali, z którymi przyjdzie nam rywalizować o awans do półfinałów.

TSK Roś Pisz - GAK Gdynia 69:64 (9:10, 25:11, 18:29, 17:14)

TSK: Aleksander Rutkowski (24 pkt., 5x3), Maciej Milewski (12 pkt.), Oliwier Duchnowski (11 pkt.), Jakub Piotrowski (10 pkt.), Maksymilian Turski (5 pkt., 1x3), Jan Romanowski (3 pkt.), Robert Stypiński (2 pkt.), Piotr Wróblewski (2 pkt.), Jakub Jabłoński, Julian Lebiedziński, Eryk Szczech.

Ćwierćfinaliści Mistrzostw Polski U14 - TSK ROŚ PISZ.

Stoją od lewej: Eryk Szczech, Julek Lebiedziński, Robert Stypiński, Piotr Wróblewski, Bartłomiej Kazubek (nie grał w Kolbudach), Jan Romanowski, Maciej Milewski, Maksymilian Turski, Oliwier Duchnowski, Konrad Wojtowicz (nie grał w Kolbudach), Aleksander Rutkowski, Jakub Jabłoński, Jakub Piotrowski i Trener Zbigniew Wykowski.

dodano 2018-04-15

Wyniki - U14M Finał Strefowy

Nr.DataGodzinaDrużynyWynik
FA1 2018-04-14 10:00 UKS Bryza Kolbudy - Gdyńska Akademia Koszykówki 65 : 61
FA2 2018-04-14 12:00 Junior Basket Olsztyn - TSK Roś Pisz 39 : 74
FA3 2018-04-14 16:00 Junior Basket Olsztyn - Gdyńska Akademia Koszykówki 58 : 65
FA4 2018-04-14 18:00 TSK Roś Pisz - UKS Bryza Kolbudy 91 : 66
FA5 2018-04-15 10:00 TSK Roś Pisz - Gdyńska Akademia Koszykówki 69 : 64
FA6 2018-04-15 12:00 Junior Basket Olsztyn - UKS Bryza Kolbudy 76 : 75

Tabela - U14M Finał Strefowy

MiejsceDruzynaPunktyMeczezw. - por. dom wyjazdpkt. zd. - pkt. str.różnica
1 TSK Roś Pisz 6 3 3 - 0 2 - 0 1 - 0 234 - 169 65
2 UKS Bryza Kolbudy 4 3 1 - 2 1 - 0 0 - 2 206 - 228 -22
3 Gdyńska Akademia Koszykówki 4 3 1 - 2 0 - 0 1 - 2 190 - 192 -2
4 Junior Basket Olsztyn 4 3 1 - 2 1 - 2 0 - 0 173 - 214 -41

Statystyki - U14M Finał Strefowy

lpzawodnikdrużynameczepunktycelne za 3faulefaule techniczne
1 Duchnowski Oliwier Roś 3 19.67 1.33 2.33 0.00
2 Rutkowski Aleksander Roś 3 18.33 2.00 2.67 0.00
3 Pietkiewicz Patrick GAK 3 17.67 1.33 2.00 0.00
4 Lipiński Kacper Bryza 3 17.33 0.33 3.67 0.00
5 Piotrowski Jakub Roś 3 15.67 0.00 1.67 0.00
6 Birunt Jakub Bryza 3 15.33 0.00 4.00 0.00
7 Skrzypczyk Kasper GAK 3 15.00 0.00 2.00 0.00
8 Prokopowicz Szymon Junior 3 13.67 0.67 0.33 0.00
9 Chwiećko Stanisław Bryza 3 12.67 0.00 3.00 0.00
10 Fijałkowski Wojciech Junior 3 12.00 0.00 1.67 0.00
11 Rogowski Nikodem GAK 3 10.00 0.00 4.00 0.00
12 Mirowski Kacper Junior 3 10.00 1.00 0.33 0.00
13 Pacenko Maksymilian GAK 3 9.67 0.00 1.33 0.00
14 Milewski Maciej Roś 3 9.33 0.00 3.00 0.00
15 Kloska Sebastian Bryza 3 9.33 0.33 1.00 0.00
16 Kozłowski Oliwier Junior 3 8.00 0.33 1.00 0.00
17 Kopeć Kewin Bryza 3 7.67 0.00 4.00 0.00
18 Turski Maksymilian Roś 3 5.67 0.33 1.67 0.00
19 Popielarczyk Fabian Junior 3 4.33 0.00 1.00 0.00
20 Bzdyra Błażej Junior 3 4.00 0.00 1.67 0.00
21 Mróz Bartosz Junior 3 3.33 0.33 1.33 0.00
22 Zastawny Kamil Bryza 3 3.00 0.00 0.67 0.00
23 Romanowski Jan Roś 3 3.00 0.00 2.00 0.00
24 Jabłoński Jakub Roś 3 3.00 0.00 2.67 0.00
25 Sternicki Tymoteusz GAK 3 2.33 0.00 0.67 0.00
26 Szczepański Piotr Junior 3 2.33 0.00 1.67 0.00
27 Krzebietke Piotr GAK 3 2.00 0.00 2.00 0.00
28 Rychter Krzysztof GAK 3 2.00 0.00 0.33 0.00
29 Kończalski Szymon GAK 2 1.50 0.50 0.50 0.00
30 Szczechowski Bogusz Bryza 3 1.33 0.00 2.33 0.00
31 Wróblewski Piotr Roś 3 1.33 0.00 2.33 0.00
32 Żuchowski Szymon GAK 3 1.00 0.00 2.67 0.00
33 Kukowski Oskar Bryza 3 1.00 0.00 1.00 0.00
34 Choromański Michał Bryza 3 0.67 0.00 1.00 0.00
35 Warkusz Łukasz GAK 3 0.67 0.00 0.33 0.00
36 Szczech Eryk Roś 3 0.67 0.00 0.33 0.00
37 Stypiński Robert Roś 3 0.67 0.00 1.00 0.00
38 Prondziński Jakub GAK 3 0.67 0.00 1.33 0.00
39 Lisewski Igor GAK 3 0.67 0.00 2.00 0.00
40 Lebiedziński Julian Roś 3 0.67 0.00 0.33 0.00
41 Kokiec Kamil Bryza 3 0.33 0.00 0.33 0.00
42 Gazda Igor Bryza 3 0.00 0.00 0.67 0.00
43 Kłosowski Mateusz Junior 3 0.00 0.00 0.33 0.00
44 Ciunel Jakub Junior 3 0.00 0.33 0.00 0.00
45 Szut Michał Junior 3 0.00 0.00 0.33 0.00
46 Konecko Kajetan Junior 3 0.00 0.00 0.00 0.00