TSK "ROŚ" PISZ

Juniorzy TSK Roś Pisz liderami po I kolejce Piskiej Ligi Koszykówki.

W niedzielę 8 kwietnia rozpoczęła się XXIII Piska Liga Koszykówki i XIII Memoriał "Świdra" i "Cinka". W tegorocznych rozgrywkach o Puchar Burmistrza rywalizują cztery drużyny: Absolwenci Pisz, Jeziorowcy Pisz, Perkoz Ruciane Nida i Juniorzy TSK Roś Pisz.

Wyniki I kolejki:

Perkoz Ruciane Nida - Juniorzy TSK Roś Pisz 53:83 (12:19, 17:16, 8:24, 16:24)

Perkoz: Jakub Stanisławajtys (22 pkt., 2x3), Paweł Slaski (13 pkt., 3x3), Zbigniew Stanisławajtys (8 pkt., 2x3), Łukasz Braca (5 pkt., 1x3), Cezary Zuzelski (5 pkt.), Szymon Lis.

TSK: Kamil Jeżewski (24 pkt.), Mateusz Trupacz (17 pkt., 2x3), Aleksander Rutkowski (9 pkt., 1x3), Szymon Zalewski (9 pkt., 2x3), Adam Wilimczyk (7 pkt., 1x3), Łukasz Bessman (6 pkt., 2x3), Bartłomiej Kucisz (6 pkt.), Bartłomiej Żuliński (5 pkt.), Jakub Uliszewski.

Absolwenci Pisz - Jeziorowcy Pisz  72:76 (16:19, 20:21, 22:16, 14:21)

Absolwenci: Grzegorz Paulin (10 pkt.), Hubert Czyż (3 pkt.), Karol Święconek (19 pkt.), Tomasz Kakowski (25 pkt.), Bartek Matysiak (3 pkt.), Michał Chojnowski (12 pkt.), Artur Grabowski, Zbigniew Wykowski, Krystian Wiśniewski, Jacek Zieliński.

Jeziorowcy: Mateusz Rumiński (2 pkt.), Szymon Milewski (24 pkt., 2x3), Marek Pomichowski (5 pkt.), Piotr Pieklik (14 pkt., 1x3), Marcin Gentek (3 pkt.), Artur Klimowicz (28 pkt., 1x3).

dodano 2018.04.09

Tabela PLK:

Miejsce

Nazwa drużyny

Mecze

Zwycięstwa

Przegrane

Punkty

Kosze zdobyte

Kosze stracone

Różnica

1.

Juniorzy TSK Roś Pisz

1

1

0

2

83

53

+30

2.

Jeziorowcy Pisz

1

1

0

2

76

72

+4

3.

Absolwenci Pisz

1

0

1

1

72

76

-4

4.

Perkoz Ruciane Nida

1

0

1

1

53

83

-30

Klasyfikacja na króla strzelców:

Miejsce

Zawodnik

Drużyna

Punkty

Mecze

Średnio w meczu

1.

Klimowicz Artur

Jeziorowcy

28

1

28,0

2.

Kakowski Tomasz

Absolwenci

25

1

25,0

3.

Jeżewski Kamil

Juniorzy

24

1

24,0

 

Milewski Szymon

Jeziorowcy

24

1

24,0

5.

Stanisławajtys Jakub

Perkoz

22

1

22,0

6.

Święconek Karol

Absolwenci

19

1

19,0

7.

Trupacz Mateusz

Juniorzy

17

1

17,0

8.

Pieklik Piotr

Jeziorowcy

14

1

14,0

9.

Slaski Paweł

Perkoz

13

1

13,0

10.

Chojnowski Michał

Absolwenci

12

1

12,0


Król strzelców za 3 pkt.:

Miejsce

Zawodnik

Drużyna

Celne rzuty za 3 pkt.

Mecze

Średnio w meczu

1.

Slaski Paweł

Perkoz

3

1

3,0

2.

Bessman Łukasz

Juniorzy

2

1

2,0

 

Milewski Szymon

Jeziorowcy

2

1

2,0

 

Stanisławajtys Jakub

Perkoz

2

1

2,0

 

Stanisławajtys Zbigniew

Perkoz

2

1

2,0

 

Trupacz Mateusz

Juniorzy

2

1

2,0

 

Zalewski Szymon

Juniorzy

2

1

2,0