TSK "ROŚ" PISZ

Awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski był blisko...

W dniach 24-25 marca w Olsztynie odbył się Finał Strefowy o awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski kadetów. Startowały dwie najlepsze ekipy Warmii i Mazur (Akademia Koszykówki Olsztyn i TSK Roś Pisz) oraz trzeci i czwarty zespół Pomorza. Zawodnicy Rosia w inauguracyjnym meczu wygrali z mistrzem Warmii i Mazur - Akademią Koszykówki Olsztyn 57:45. Do przerwy spotkanie było bardzo wyrównane. Przed ostatnią kwartą podopieczni Pawła Szary prowadzili pięcioma punktami, ale sprawa końcowego wyniku była otwarta. W czwartej kwarcie koszykarze TSK Roś zwiększyli przewagę i wygrali bardzo pewnie. Żeby marzyć o awansie trzeba było  pokonać którąś z drużyn Pomorza. Nasz zespół mając już jedno zwycięstwo na koncie rozpoczął mecz z faworytem z Gdyni odważnie i pierwszą kwartę przegrał minimalnie. W drugiej odsłonie koszykarze z Trójmiasta pokazali na co ich stać. Zdeklasowali piszan 28:2 i nadzieje na sprawienie niespodzianki szybko zgasły. Po przerwie nasz zespół zmobilizował się i nawet wygrał kwartę, ale w ostatniej odsłonie znów dominowali gdynianie. W efekcie bardzo wysokie zwycięstwo GAK Gdynia, która zapewniła sobie awans do MP.

O zajęciu drugiego miejsca w turnieju i awansie do MP miał zadecydować niedzielny mecz pomiędzy TSK Roś Pisz a ENERGA FULL BULL Słupsk. Zawodnicy Rosia nie złożyli broni. Mimo klasy rywali od początku toczyli wyrównaną batalię. Po trzech kwartach goście ze Słupska prowadzili zaledwie 35:33. Na początku czwartej odsłony meczu po celnym rzucie Kuby Uliszewskiego za 3 punkty prowadziliśmy 36:35 i w tym momencie to nasz zespół był ćwierćfinalistą Mistrzostw Polski. Niestety nasi zawodnicy opadli z sił i nie dali rady. Przegraliśmy czwartą kwartę wysoko i po końcowym gwizdku to zawodnicy ze Słupska cieszyli się z awansu. Zawodnikom TSK Roś Pisz za postawę w całym spotkaniu i turnieju należą się duże brawa. Trener Paweł Szary o meczu ze Słupskiem: "Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Gdyby nie słaba skuteczność, to po 3 kwartach uzyskana przewaga pozwoliłaby dowieźć to do końca. Niestety mecz "na styku" i w 4 kwarcie zabrakło sił oraz w "szczelnej" naszej obronie pojawiły się błędy. Jestem dumny z Chłopców - zagrali najlepszy mecz sezonu!!! Szkoda mi ich, bo bardzo chcieli wygrać..."

Akademia Koszykówki Olsztyn - TSK Roś  Pisz  45:57 (11:13, 13:13, 7:10, 14:21)

Roś: Jakub Uliszewski (21 pkt., 3x3), Kacper Kwiatkowski (12 pkt.), Szymon Zalewski (8 pkt.), Mateusz Lesiński (7 pkt., 1x3), Bartłomiej Kucisz (4 pkt.), Damian Mielnicki (3 pkt.), Albin Kłos (2 pkt.), Łukasz Bessman, Michał Kwiatkowski, Jakub Łabędź, Konrad Mielnicki, Gabriel Raciborski.

GAK Gdynia - TSK Roś Pisz 82:40 (15:13, 28:2, 15:18, 24:7)

TSK: Szymon Zalewski (8 pkt.), Albin Kłos (6 pkt.), Bartłomiej Kucisz (6 pkt.), Jakub Uliszewski (6 pkt., 1x3), Łukasz Bessman (5 pkt., 1x3), Damian Mielnicki (4 pkt.), Kacper Kwiatkowski (3 pkt.), Jakub Łabędź (2 pkt.), Michał Kwiatkowski, Mateusz Lesiński, Konrad Mielnicki, Gabriel Raciborski.

TSK Roś Pisz - Energa Full Bull Słupsk  38:59 (7:8, 12:13, 14:14, 5:24)

Roś: Jakub Uliszewski (15 pkt., 3x3), Szymon Zalewski (8 Pkt.), Bartłomiej Kucisz (6 pkt.), Mateusz Lesiński (5 pkt.), Albin Kłos (2 pkt.), Damian Mielnicki (2 pkt.), Łukasz Bessman, Kacper Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski, Jakub Łabędź, Konrad Mielnicki, Gabriel Raciborski.

dodano 2018-04-09

Wyniki pozostałych meczów:

GAK Gdynia - ENERGA FULL BULL Słupsk  52:49 (13:25, 15:10, 13:8, 11:6)

ENERGA FULL BULL Słupsk - Akademia Koszykówki Olsztyn  101:63 (19:10, 22:26, 37:11, 23:16)

Akademia Koszykówki Olsztyn - GAK Gdynia 62:75 (24:19, 12:23, 11:16, 15:17)