TSK "ROŚ" PISZ

Absolwenci zwyciężyli w III Turnieju z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

11 listopada 2017 r. w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu został rozegrany III Turniej Koszykówki O Puchar Posła Na Sejm RP Jerzego Małeckiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na starcie stanęły 4 drużyny: Absolwenci Pisz, Jeziorowcy Pisz, Juniorzy TSK Roś Pisz i Perkoz Ruciane Nida. Zwyciężyli bezapelacyjnie Absolwenci, którzy odnieśli komplet zwycięstw. Na drugim miejscu Jeziorowcy Pisz, a na najniższym stopniu podium Juniorzy TSK Roś Pisz. Mecze rozgrywano systemem 4x5min.(czas zatrzymywany).

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Bartłomieja Matysiaka z drużyny Absolwentów.

Królem strzelców został Mateusz Bessman ( 52 pkt.).

Najwięcej razy celnie za 3 punkty trafiał Jakub Stanisławajtys (7 razy).

Najlepsi zawodnicy w drużynie: Michał Chojnowski (Absolwenci), Radosław Czarnecki (Jeziorowcy), Maciej Karpiński (Juniorzy), Jakub Stanisławajtys (Perkoz).

Patronat: Poseł na Sejm RP Jerzy Małecki.

Organizatorzy: TSK Roś Pisz, Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu.

Konferansjer turnieju: Mariusz Trupacz

Sędziowie boiskowi: Mariusz Górski i Wojciech Wojciechowski.

Sędziowie stolikowi: Julia Bączek i Patrycja Zadroga.

dodano 2017-10-12

Komplet wyników:

Juniorzy TSK Roś Pisz - Absolwenci Pisz 31:36 (8:6, 3:10, 9:12, 11:8)

Juniorzy: Mateusz Bessman (13 pkt., 1x3), Mateusz Trupacz (10 pkt., 2x3), Mateusz Butrymowicz (3 pkt., 1x3), Adam Wilimczyk (3 pkt., 1x3), Maciej Karpiński (2 pkt.), Łukasz Bessman, Adam Małecki, Kamil Trąbka.

Absolwenci: Zbigniew Wykowski (8 pkt.), Michał Chojnowski (6 pkt.), Tomasz Matysiak (6 pkt.), Aleksander Rutkowski (6 pkt.), Grzegorz Paulin (5 pkt.), Bartłomiej Matysiak (3 pkt.), Tomasz Kakowski (2 pkt.), Artur Grabowski, Marek Rutkowski.

UKS Perkoz Ruciane Nida - Jeziorowcy Pisz 31:45 (2:15, 14:11, 9:10, 6:9)

Perkoz: Jakub Stanisławajtys (21 pkt., 2x3), Łukasz Braca (6 pkt.), Paweł Grzyb (2 pkt.), Szymon Lis (2 pkt.), Zbigniew Stanisławajtys.

Jeziorowcy: Artur Klimowicz (21 pkt., 2x3), Michał Banach (10 pkt.), Szymon Milewski (8 pkt.), Mateusz Rumiński (4 pkt.), Piotr Pieklik (2 pkt.), Radosław Czarnecki.

Jeziorowcy Pisz - Juniorzy TSK Roś Pisz 35:42 (16:13, 4:11, 9:14, 6:4)

Jeziorowcy: Artur Klimowicz (11 pkt.), Michał Banach (8 pkt., 2x3), Szymon Milewski (8 pkt., 2x3), Mateusz Rumiński (5 pkt.), Piotr Pieklik (3 pkt., 1x3), Radosław Czarnecki.

Juniorzy: Mateusz Bessman (21 pkt., 2x3), Kamil Trąbka (6 pkt.), Mateusz Trupacz (6 pkt., 1x3), Maciej Karpiński (5 pkt., 1x3), Adam Małecki (4 pkt.), Łukasz Bessman, Mateusz Butrymowicz, Adam Wilimczyk.

UKS Perkoz Ruciane Nida - Absolwenci Pisz 15:33 (3:8, 6:13, 4:6, 2:6)

Perkoz: Jakub Stanisławajtys (5 pkt., 1x3), Szymon Lis (4 pkt., 1x3), Łukasz Braca (2 pkt.), Paweł Grzyb (2 pkt.), Zbigniew Stanisławajtys (2 pkt.).

Absolwenci: Tomasz Matysiak (7 pkt.), Michał Chojnowski (6 pkt.), Artur Grabowski (4 pkt.), Bartłomiej Matysiak (4 pkt.), Grzegorz Paulin (4 pkt.), Aleksander Rutkowski (4 pkt.), Tomasz Kakowski (2 pkt.), Marek Rutkowski (2 pkt.), Zbigniew Wykowski.

Jeziorowcy Pisz - Absolwenci Pisz 22:34 (6:10, 4:10, 8:6, 4:6)

Jeziorowcy: Szymon Milewski (8 pkt., 2x3), Piotr Pieklik (5 pkt., 1x3), Mateusz Rumiński (4 pkt.), Artur Klimowicz (3 pkt.), Michał Banach (2 pkt.), Radosław Czarnecki.

Absolwenci: Tomasz Kakowski (10 pkt.), Michał Chojnowski (6 pkt.), Bartłomiej Matysiak (6 pkt., 1x3),Tomasz Matysiak (4 pkt.), Zbigniew Wykowski (4 pkt.), Grzegorz Paulin (3 pkt., 1x3), Marek Rutkowski (1 pkt.), Aleksander Rutkowski, Artur Grabowski.

UKS Perkoz Ruciane Nida - Juniorzy TSK Roś Pisz 40:37 (14:8, 14:5, 5:14, 7:10)

Perkoz: Jakub Stanisławajtys (25 pkt., 4x3), Łukasz Braca (9 pkt., 3x3), Szymon Lis (3 pkt., 1x3), Zbigniew Stanisławajtys (3 pkt.), Paweł Grzyb.

Juniorzy: Mateusz Bessman (18 pkt.), Adam Małecki (7 pkt., 1x3), Kamil Trąbka (5 pkt., 1x3), Mateusz Trupacz (3 pkt., 1x3), Maciej Karpiński (2 pkt.), Adam Wilimczyk (2 pkt.), Łukasz Bessman, Mateusz Butrymowicz.

Tabela końcowa turnieju:

Miejsce

Drużyna

Punkty

Kosze zdobyte-kosze stracone

Mała tabela

1.

Absolwenci Pisz

6

103-68

 

2.

Jeziorowcy Pisz

4

102-107

+7

3.

Juniorzy TSK Roś Pisz

4

110-111

+4

4.

UKS PerkozRuciane Nida

4

86-115

-11

Klasyfikacja najlepszych strzelców:

Miejsce

Nazwisko i imię

Drużyna

Liczba zdobytych punktów

Średnia pkt. /mecz

1.

Bessman Mateusz

Juniorzy

52

17,33

2.

Stanisławajtys Jakub

Perkoz

51

17,00

3.

Klimowicz Artur

Jeziorowcy

35

11,67

4.

Milewski Szymon

Jeziorowcy

24

8,00

5.

Banach Michał

Jeziorowcy

20

6,67

6.

Trupacz Mateusz

Juniorzy

19

6,33

7.

Chojnowski Michał

Absolwenci

18

6,00

8.

Braca Łukasz

Perkoz

17

5,67

 

Matysiak Tomasz

Absolwenci

17

5,67

10.

Kakowski Tomasz

Absolwenci

14

4,67

Najlepsi strzelcy za 3 punkty:

Miejsce

Nazwisko i imię

Drużyna

Liczba celnych rzutów za 3 pkt.

Średnio / mecz

1.

Stanisławajtys Jakub

Perkoz

7

2,33

2.

Milewski Szymon

Jeziorowcy

4

1,33

 

Trupacz Mateusz

Juniorzy

4

1,33

4.

Bessman Mateusz

Juniorzy

3

1,00

 

Braca Łukasz

Perkoz

3

1,00


Sędziowie od lewej: Mariusz Górski i Wojciech Wojciechowski

Z lewej Dawid Listowski - Dyrektor Biura Poselskiego Jerzego Małeckiego.

Kapitan Perkoza Ruciane Nida - Szymon Lis z pucharem za IV miejsce.


Łukasz Bessman (Juniorzy TSK Roś Pisz) z pucharem za III miejsce.

Kapitan Jeziorowców -Artur Klimowicz z córką.

Zbigniew Wykowski ( kapitan Absolwentów) i trener młodzików w TSK ROŚ PISZ.

Najlepsi zawodnicy w drużynach. Od lewej: Radosław Czarnecki,Jakub Stanisławajtys, Maciej Karpiński i Grzegorz Paulin (w zastępstwie Michała Chojnowskiego)

MVP III Turnieju Koszykówki z okazji Narodowego Święta Niepodległości - Bartłomiej Matysiak (Absolwenci Pisz).