TSK "ROŚ" PISZ

Jeziorowcy wygrali XXII edycję Piskiej Ligi Koszykówki !

I miejsce w PLK 2017 - Jeziorowcy Pisz

MVP XXII PLK 2017 i zwycięsca konkursu rzutów za 3 pkt. - Stanisławajtys Jakub (Perkoz)

 

Król strzelców - Milewski Szymon (Jeziorowcy)  119 pkt. (średnio 19,83 pkt./mecz)

Król strzelców za 3 pkt. - Laskowski Adrian (Perkoz) 13 x 3 pkt.  (średnio 2,17/mecz)

Najlepsi zawodnicy w drużynie:

Klimowicz Artur (Jeziorowcy)

Paulin Grzegorz (Absolwenci)

Trupacz Mateusz (TSK Roś)

Stanisławajtys Zbigniew (Perkoz)

Konkurs rzutów za 3 pkt - Stanisławajtys Jakub (Perkoz) 7 celnych na 10 rzutów

Konkurs rzutów osobistych - Wykowski Zbigniew (Absolwenci) 8 celnych na 10 rzutów

dodano 2017-05-29

Wyniki meczów ostatniej kolejki:

 

Juniorzy TSK Roś Pisz – Perkoz Ruciane Nida 27:30 (5:5, 5:4, 7:13, 10:8)

TSK: Kamil Trąbka (10 pkt., 2x3), Mateusz Trupacz (8 pkt.), Kamil Jeżewski (7 pkt.), Ernest Krzywonos (2 pkt.), Julia Bączek, Aleksandra Dardzińska, Igor Kałęka, Albin Kłos, Jakub Uliszewski, Adam Wilimczyk, Szymon Zalewski.

Perkoz: Jakub Stanisławajtys (9 pkt.), Zbigniew Stanisławajtys (7 pkt., 1x3), Adrian Laskowski (6 pkt.), Paweł Grzyb (4 pkt.), Adrian Samul (2 pkt.), Cezary Zuzelski (2 pkt.).

Absolwenci Pisz – Jeziorowcy Pisz 42:55 (15:12, 8:18, 9:17, 10:8)

Absolwenci: Tomasz Kakowski (14 pkt., 2x3), Grzegorz Paulin (12 pkt., 1x3), Grzegorz Szutowski (6 pkt.), Zbigniew Wykowski (5 pkt., 1x3), Bartek Matysiak (3 pkt.), Jacek Zieliński (2 pkt.), Artur Grabowski.

Jeziorowcy: Szymon Milewski (19 pkt.), Artur Klimowicz (17 pkt., 1x3), Piotr Pieklik (9 pkt., 3x3), Marcin Gentek (8 pkt.), Mateusz Rumiński (2 pkt.), Michał Banach.

Absolwenci Pisz – Juniorzy TSK Roś Pisz 48:35 (15:10, 15:5, 9:10, 9:10)

Absolwenci: Grzegorz Paulin (14 pkt.), Grzegorz Szutowski (14 pkt.), Tomasz Kakowski (8 pkt., 2x3) Bartek Matysiak (7 pkt.), Zbigniew Wykowski (3 pkt., 1x3), Artur Grabowski (2 pkt.), Andrzej Matysiak, Jacek Zieliński.

TSK: Mateusz Trupacz (13 pkt., 1x3), Kamil Trąbka (7 pkt., 1x3), Ernest Krzywonos (5 pkt.),  Kamil Jeżewski (4 pkt.), Albin Kłos (2 pkt.), Adam Wilimczyk (2 pkt.), Szymon Zalewski (2 pkt.), Julia Bączek, Aleksandra Dardzińska, Igor Kałęka, Jakub Uliszewski.

Perkoz Ruciane Nida – Jeziorowcy Pisz 56:63 (11:19, 17:27, 13:7, 15:10)

Perkoz: Jakub Stanisławajtys (27 pkt., 4x3), Adrian Laskowski (8 pkt., 1x3), Cezary Zuzelski (8 pkt., 1x3), Paweł Grzyb (7 pkt.), Zbigniew Stanisławajtys (4 pkt.), Adrian Samul (2 pkt.).

Jeziorowcy: Artur Klimowicz (21 pkt., 1x3), Szymon Milewski (20 pkt.), Marcin Gentek (10 pkt.), Michał Banach (9 pkt., 1x3), Mateusz Rumiński (3 pkt., 1x3), Piotr Pieklik.

 

TABELA PLK 2017

Miejsce

Drużyna

Ilość meczów

Wygrane-przegrane

Liczba punktów

Stosunek koszów

1.

Jeziorowcy Pisz

6

5-1

11

332:261

2.

Absolwenci Pisz

6

5-1

11

327:275

3.

Juniorzy TSK Roś Pisz

6

1-5

7

218:294

4.

Perkoz Ruciane Nida

6

1-5

7

267:314

 

KLASYFIKACJA STRZELCÓW TOP-10

Miejsce

Nazwisko i imię

Drużyna

Punkty

Ilość  meczów

Średnia punktów w meczu

1.

Szymon Milewski

Jeziorowcy

119

6

19,83

2.

Jakub Stanisławajtys

Perkoz

108

6

18,00

3.

Artur Klimowicz

Jeziorowcy

102

6

17,00

4.

Tomasz Kakowski

Absolwenci

83

6

13,83

5.

Trupacz Mateusz

TSK Roś

65

6

10,83

6.

Laskowski Adrian

Perkoz

61

6

10,17

7.

Paulin Grzegorz

Absolwenci

58

6

9,67

8.

Matysiak Bartek

Absolwenci

54

6

9,00

9.

Szutowski Grzegorz

Absolwenci

52

4

13,00

10.

Bessman Mateusz

TSK Roś

42

2

21,00

 

KLASYFIKACJA ZA 3 PKT. TOP-5

Miejsce

Nazwisko i imię

Drużyna

Liczba celnych rzutów za 3 pkt.

Ilość  meczów

Średnio

w meczu

1.

Laskowski Adrian

Perkoz

13

6

2,17

2.

Stanisławajtys Jakub

Perkoz

12

6

2,00

3.

Pieklik Piotr

Jeziorowcy

9

5

1,80

 

Trupacz Mateusz

TSK Roś

9

6

1,50

5.

Kakowski Tomasz

Absolwenci

8

6

1,33

 

Piska Liga Koszykówki w liczbach:

Liczba drużyn - 4

Liczba zawodników - 46

Liczba zdobytych punktów - 1144 pkt. (średnio 85,33 pkt./mecz)

Liczba celnych rzutów za 3 pkt. - 90 (średnio 7,5/mecz)

 

IV miejsce - Perkoz Ruciane Nida. Pierwszy od prawej król strzelców PLK za 3 pkt. - Adrian Laskowski.

III miejsce - Juniorzy TSK Roś Pisz

II miejsce - Absolwenci Pisz

Artur Klimowicz najlepszym zawodnikiem w Jeziorowcach Pisz.

Mateusz Trupacz najlepszym zawodnikiem Juniorów TSK Roś Pisz.

Zbigniew Stanisławajtys najlepszym zawodnikiem Perkoza Ruciane Nida.

Król strzelców PLK - Szymon Milewski.

W konkursie rzutów osobistych zwyciężył trener młodzików TSK Roś Pisz Zbigniew Wykowski.